MALARSTWO

Wojciech Plust - wernisaż

Wojciech Plust - wernisaż

Wojciech Plust

– jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Członek ZPAP. W 1997 r. otworzył w Gorzowie Wielkopolskim pierwszą autorską galerię, którą potem przekazał plastykom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Teraz mieszka i maluje w Santoku (malownicza wieś k/ Gorzowa).  Dziesiątki razy uczestniczył w salonach malarstwa i miał wystawy indywidualne w kraju i za granicą (Francja - 4 nagrody, Niemcy, Włochy, Belgia). Każdego roku jeździ na kilka plenerów malarskich (Polska, Słowacja, Włochy, Niemcy, Portugalia).

„Malarstwo Wojciecha Plusta jest łatwo rozpoznawalne, co określa osobowość twórczą. O swoich obrazach powiedział: Zawsze maluję szybko, niecierpliwie. Nie lubię dłubaniny, poprawiania. Obrazy to zapis emocji, stanów psychicznych. One nie mogą być wymęczone wiecznymi poprawkami. Musi pozostać w nich niedopowiedzenie, dlatego tytuły ich są umowne, właściwie całkiem niepotrzebne.”
(Hanna Ciepiela, Pejzaż z rozmachem, Gazeta Lubuska)