Tomasz i Sebastian Starzyńscy

Sebastian Starzyński

Tomasz Starzyński

Sebastian Starzyński
Ukończył wzornictwo przemysłowe na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, oraz planowanie przestrzenne na wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, absolwent Liceum Renowacji Zabytków w Brzegu.
Bierze udział w plenerach malarskich, wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: BWA Ostrów Wlkp., BWA Nowy Sącz, Muzeum Kresów Lubaczów, Lewin Brzeski, Wrocław, Sierpc, Brzeg.
Uczestnik aukcji charytatywnych m.in.: „Polscy Artyści Plastycy Dzieciom” Fundacji Serce Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej, w ambasadzie RP w Nowym Jorku.
Prace w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, grafiką użytkową, wystawiennictwem. Uprawia rysunek i malarstwo.

Tomasz Paweł Starzyński
Ukończył malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Sztuki WSP w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza), dyplom w pracowni prof. Leona Macieja i prof. Włodzimierza Kuleja; grafikę warsztatową w ASP we Wrocławiu, dyplom w pracowni prof. Anny Janusz-Strzyż, oraz aneks z malarstwa w pracowni prof. Leszka Mickosia; historię na Uniwersytecie Opolskim.
Od 1996 roku członek ZPAP - Okręg Wrocławski. W latach 1995-2000 organizator Salonu Sztuki "Zderzenia" w Brzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej. Bierze udział w plenerach malarskich, warsztatach plastycznych i aukcjach charytatywnych. Autor 12 wystaw indywidualnych i ponad 80-ciu zbiorowych.
Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na przeglądach i w konkursach malarskich. Odznaczony srebrnym krzyżem zasługi przez Prezydenta RP w 2000 r., Laureat I nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 1999 r., Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego, Burmistrza miasta Brzeg w dziedzinie kultury i edukacji w 2000 r. i dwukrotnie Nagrody Kuratora Oświaty w Opolu.
Prace w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą m.in.: w Kanadzie, Norwegii, Francji, Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Kurator wystawy: dr Iwona Peryt-Gierasimczuk